polatlitatilkoyu.com

DUYURULAR

30 ncu Dönem Genel Kurul Kararları

30 ncu Dönem Genel Kurul Kararları

30 ncu Dönem Genel Kurul Kararları Ekte Mevcuttur

2022-07-01
2008 YILINDAN SONRA VEFAT EDEN KAT MALİKLERİMİZ.

2008 YILINDAN SONRA VEFAT EDEN KAT MALİKLERİMİZ.

2008 YILINDAN SONRA VEFAT EDEN KAT MALİKLERİMİZ.

2022-03-20
FİTNESS SALONU KULLANIM KURALLARI

FİTNESS SALONU KULLANIM KURALLARI

FİTNESS SALONU KULLANIM KURALLARI

2018-03-28
SİTE YAŞAM KURALLARI

SİTE YAŞAM KURALLARI

2017-12-10
Tüm Duyuruları Gör

Antalya Hava Durumu

ANTALYA

Döviz Kurları

Ziyaretçi

Çoğul Toplam: 127967
Tekil Toplam: 17504
Bugün: 10
SİTE YAŞAM KURALLARI

SİTE YAŞAM KURALLARI

 SİTE YAŞAM KURALLARI

1. Site'ye gelişinizde mutlaka müdüriyete uğrayarak geldiğinizi ve ayrılırken çıkış yaptığınızı bildirmeniz ve elektrik ve su borcunun ödenmesi gerekmektedir.

2. Yönetim planının 18. Maddesinde belirtildiği üzere “ Kat malikleri ana yapıya zarar verecek onarım ve tesisler ve ilaveler yapamazlar. İlave kat çıkamazlar. Tatil köyünün dış mimari görünümünü hiçbir şekilde bozucu değişiklikler yapamazlar.”

3. Yönetim planının 19. Maddesinde belirtildiği üzere “kat malikleri kafeterya,tenis kortu,havuz,otopark,lokanta ve ekleri gibi istifadelerine açık ortak yerleri ve eklerini eşit şekilde ve iyi niyet kurallarına uygun olarak kullanabilirler. Bu yerlerin temizliğine de dikkat etmek mecburiyetindedirler.” Bu konu ile ilgili alınan genel kurul kararı gereğince de kat maliklerine ait ortak alanların (havuz, plaj,fitness salonu, sosyal tesisler vb.) günü birlik gibi dışarıdan gelen misafir adı altında kullanılmaması şayet misafirlerin kullanımı söz konusuysa mutlaka kat malikinin refakatinde kullanılması genel kurulda karara bağlanmıştır.

4. Siteye gelecek misafirlerinin bilgisinin güvenliğe veya müdüriyete haber verilmesi güvenlik açısından gereklidir. Antalya valiliğinden 2016 yılında gelen tebliğe göre siteye gelen kat malikleri de dâhil herkesin kaydının tutulması ve kolluk kuvvetlerinin istemesi halinde ibraz edilmesi yönündedir. Siteye gelen misafir vb. ziyaretçilerin mutlaka Güvenlik personeline kimlik bilgisini vermek zorundadır. Ayrıca evini kiraya veren kat maliki kiracısı ile ilgili kimlik bilgilerini ve kalış tarihlerini mutlaka site müdürlüğüne bildirmelidir.

5. Site içine araç park edilmemesi Yönetim planının 20. Maddesinde belirtildiği üzere “kat malikleri oto park olarak ayrılan alanlar dışında kalan müşterek yerleri, kaldırım ve yolları otopark şeklinde kullanamazlar” Kat malikleri her hangi bir nedenle site içi yolları kapatamazlar, site sakinlerinin geçişine engel olamazlar.

6. Yönetim planının 22. Maddesinde belirtildiği üzere “kedi,köpek ve kümes hayvanlarının beslenmesi ve barındırılması yasaktır” Yine aynı madde de yer alan “çamaşırlar (A) tipi evlerde arka bahçede (B) tipi evlerde yan bahçede kurutulacaktır. Ön balkonlarda çamaşır asılması kurutulması yapılmayacaktır.” Bu iki konu ile ilgili kat malikleri genel kurulunda alınacak bir karar ile yeniden düzenleme yapılabilir.

7. Yönetim planının 24. Maddesinde belirtildiği üzere “Ana gayrimenkulde istihdam edilen personel yönetim kurulunun gözetim ve denetimi altında çalıştırılırlar. İstihdam edilenlerin hizmet sözleşmelerinin her hangi bir şekilde sona erdirilmesi halinde bu personelin ilişkisi derhal kesilir ve tatil köyünde hiçbir suretle barındırılamaz.”

8. Yönetim planının 26. Maddesinde belirtildiği üzere “ Bağımsız bölüm malikleri, kiracıları veya başka sıfatla oturan kişilerin, çocuklarının, misafirlerinin ana gayrimenkulde veya ortak yerlerde sebep oldukları zararları derhal ödemek ve gidermek zorundadırlar.”

9. Havuz başına dışarıdan yiyecek getirilmesi yasaktır. Havuz başındaki kafeterya da işletmeci tarafından kat maliklerinin ihtiyaçları imkanlar ölçüsünde karşılanacaktır.

10. Havuza girerken duş alınması zorunlu olup hijyen açısından haşema, elbise vb. kıyafetler ile havuza girilmesi yasaktır. Uymayanlar gerek kat maliklerince gerekse personel tarafından uyarılacaktır. Havuz ile ilgili diğer kurallar havuz başında duşların yanındaki panoda yer almaktadır.

11. Havuz başı kafeteryada para,marka vb. şekilde kumar tarzı oyun oynanması yasaktır.

(TCK MADDE 228: Kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis ve iki yüz günden aşağı olmamak üzere adlî para cezası ile cezalandırılır. )

12. Site içi ring aracı hiç kimsenin özel aracı olmadığı için aracı kullanan personelden özel istekte bulunulmamalıdır. Yönetim tarafından belirlenen ring aracı çalışma saatlerine riayet edilecektir.

13. Site içinde hiçbir dönemde araç yıkanmayacaktır. Aracını yıkamak isteyenler araç yıkama yerinde yıkayacaktır. Köpük makinesini kullananlar güvenlikten ücreti mukabilinde jeton almaları gerekmektedir.

14. Site personeli tarafından her gün saat 16.00’da çöpler toplanmaktadır. Kat malikleri saat 15.30’dan önce çöplerini kaldırımlara çıkarmayacaklar ve çöplerini personelin dağıttığı çöp poşeti dışında başkaca bir poşete (market poşeti vb.) koymayacaklardır.

15. Kat maliklerinin bahçe duvarları dışında kalan çiçek, sebze, meyve vb. bitkiler site ortak alanı kabul edilen yerlerdir. Site ortak alanlarındaki sebze ve meyveler her kat malikinin 1/130 payı oranında ortak malı olup suiistimal edilerek torbalar dolusu toplanmayacaktır. Yine site ortak alanı ve öndeki hazine (ecrimisil alanı) arazisindeki zeytin ağaçlarının mahsulü yönetim tarafından toplatılarak zeytin ve zeytinyağı olarak satışı gerçekleştirilerek, elde edilen gelir site gelirlerine irat olarak kaydedilecektir. 

16. Evinde bakım, onarım, tadilat vb. işlemler yapacak olan kat malikleri öncelikle müdüriyete haber verecek olup, site ortak alanlarına, yollara ve kaldırımlara zarar vermeyecek, olası bir zararı tazmin edecektir.(yönetim planı madde 26) Kat maliklerinin mülkiyeti altında bulunan ortak duvarlar, teraslar vb. yerlerde yapılacak onarım tadilat vb. işler için komşularını bilgilendirmek zorundadır. Evinde tadilat vb. işler sonucu çıkan moloz vb. atıklar kat maliki sorumluluğunda olup kat maliki tarafından kaldırılacaktır.

17.Sitemizde görevli güvenlik personeli ve diğer çalışanlar yönetim kurulu adına görev yapmaktadır. Sitemiz çalışanları ile bir sorun yaşandığında bu sorunu site müdürü ile paylaşmanız halinde sorunun gereği yapılacaktır.

18. Site de görevli çalışanların mesai saatlerinde şahsi işlere çağırılmaması, zorunlu hallerde ise mutlaka site müdürü ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

19. Sitenin çiçek ihtiyacını karşılamak maksadı ile sera kurulmuştur. Ancak kat maliklerinin çiçek, toprak, gübre v.b. ihtiyaçları buradan karşılanmayacaktır. Sera da yetiştirilen bitkiler sitenin ortak kullanım alanları içindir.

20. Kat malikleri veya kiracılar, bağımsız bölümlerini kumarhane, randevu evi veya bunların benzeri yer olarak ahlaka ve adaba aykırı bir şekilde kullanamazlar veya kullandıramazlar. Radyo, teyp, pikap, televizyon, müzik seti vb. aletleri diğer bağımsız bölüm maliklerinin rahatsız edecek derecede kullanamazlar.

21. 04.09.2021 tarihinde gerçekleşen genel kurul kararı ile sokaklarda mangal yakılması yasaklanmıştır. Alternatif olarak çocuk havuzu arkasına kamelyalar, barbeküler konularak piknik alanı yapılmıştır.